03 квітня 2025 року Фізико-технічний факультет Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відвідали учні Івано-Франківського міжшкільного ресурсного центру. Супровід учнів здійснили методист з професійної орієнтації, вчитель Шкіра Оксана Михайлівна та вчитель Петрик Микола Васильович.
Відповідальний за профорієнтаційну роботу ФТФ доцент кафедри комп’ютерної інженерії та електроніки, Грига Володимир Михайлович представив учням презентаційну доповідь про структуру фізико-технічного факультету, розповів про освітні програми за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, можливості проходження практик, стажування та майбутнього працевлаштування випускників.
Перед учнями також виступив студентський профорг фізико-технічного факультету Владислав Бойко, який детально розповів про особливості навчання на освітніх програмах та високопрофесійний склад науково-педагогічних працівників ФТФ, а також розкрив унікальні можливості, які відкриваються перед здобувачами вищої освіти протягом навчання в Університеті.
Учні мали змогу побувати в багатьох лабораторіях структурних підрозділів ФТФ. Завідувач кафедри прикладної фізики і матеріалознавства, професор Володимир Олегович Коцюбинський показав учням унікальне обладнання лабораторії X-променевого структурного аналізу яке застосовується для аналізу кристалічної структури монокристалічних та нанорозмірних матеріалів. Крім того, учні дізналися про цікаві міжнародні проєкти, які виконують науково-педагогічні працівники кафедри прикладної фізики і матеріалознавства та їх важливу роль у різних галузях науки та техніки.
Професор кафедри фізики та астрономії, Ігор Ліщинський продемонстрував учням лабораторію електрики та магнетизму, де учні мали змогу побачити процес виконання лабораторних робіт здобувачами вищої освіти з використанням нових інформаційних технологій та сучасного обладнання.
Доктор філософії кафедри фізики та астрономії, Яворський Ростислав Святославович показав учням лабораторії вирощування тонких плівок та дослідження їх електрофізичних властивостей. Ростислав Святославович детально розповів учням про основні методи вирощування тонких плівок, навів приклади їх використання та продемонстрував роботу сучасного наукового обладнання наданого провідними світовими компаніями.
В лабораторіях кафедри комп’ютерної інженерії та електроніки магістр освітньо-професійної програми «Комп’ютерна інженерія» продемонстрував учням навчальні стенди вбудованих комп’ютерних систем та показав можливості їх програмування в інтегрованих середовищах розробки, а також учні ознайомилися із роботою цифрових та електронних мікроскопів та засобів 3D-друку.
Адміністрація фізико-технічного факультету, керівники та науково-педагогічні працівники структурних підрозділів щиро дякують дирекції Івано-Франківського міжшкільного ресурсного центру, вчителям та учням за їх візит та бажають подальшої плідної співпраці в освітній діяльності.