Учні та вчителі Солотвинської селищної ради взяли участь в конференції “Університет для учнів”

15 березня 2023 року в конференції ”Університет для учнів”, яку традиційно організовує Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, взяли участь учні старших класів та вчителі ліцеїв і гімназій Солотвинської селищної територіальної громади Івано-Франківської області.

Зустріч була організована науково-педагогічними працівниками фізико-технічного факультету (ФТФ) та проходила в дистанційному форматі. Модератором зустрічі виступила провідний фахівець Інституту післядипломної освіти та довузівської підготовки Галина Михайлівна Волощук.

На початку зустрічі Галина Михайлівна в презентаційній доповіді ознайомила учнів та вчителів закладів загальної середньої освіти Солотвинської селищної ради про структуру Університету та його потужний потенціал, який має істотне значення для розвитку Івано-Франківського регіону, розповіла про міжнародну і грантову діяльність Університету, унікальні стипендіальні можливості студентів, можливості навчання за програмами подвійних дипломів та детально представила структуру основних підрозділів Університету, освітні програми та спеціальності за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти на освітньому рівні бакалавр. Окремо було зазначено про можливості вступу та освітні програми фахового коледжу Університету для учнів, які завершують навчання в 9-му класі. Учасникам заходу також було представлено проєкт Вступу до закладів вищої освіти (ЗВО) у 2023 році, та деталізовано умови проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) щодо обов’язкових предметів та блоків предметів на вибір, типів завдань у блоках і часу проходження НМТ.

Учасники конференції також мали можливість детально ознайомитися із освітніми програмами фізико-технічного факультету, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти на бакалаврському та магістерському рівні.

Завідувач кафедри матеріалознавства та новітніх технологій, професор Коцюбинський Володимир Олегович представив учасникам заходу нову освітню програму бакалаврського рівня – Інженерне матеріалознавство. Спільний бакалаврат для  реалізації освітньої програми ”Інженерне матеріалознавство” започаткований між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та Університетом науки і технологій AGH (Краків, Республіка Польща). При навчанні на даній ОП здобувачі вищої освіти будуть поєднувати навчання в Україні та Польщі. Навчання студентів в ПНУ ім. В. Стефаника за даною ОП буде проходити в 1-у, 2-у, 5-у та 8-у семестрах, а навчання в Університеті науки і технологій (AGH) буде відбуватися в 3-у, 4-у, 6-у та 7-у семестрах на протязі 4-х навчальних років. Володимир Олегович також навів переваги навчання на даній ОП – отримання Європейського диплому інженера, супровід навчання в Україні, без оплати навчання в Польщі, допомога в оформленні документів для перетину кордону, вивчення обов’язкового поглибленого курсу англійської і польської мови, участь в програмах академічної мобільності, можливості працевлаштування на високооплачувану роботу, тощо.

Завідувач кафедри фізики і хімії твердого тіла, професор Никируй Любомир Іванович, розповів учасникам заходу про освітні програми ”Медична фізика” і ”Матеріали та пристрої відновлювальної енергетики”, навчання на яких відбувається за спеціальністю 105 Прикладна фізика та наноматеріали. Любомир Іванович представив обов’язкові освітні компоненти за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти на даних ОП, розповів про наукову роботу здобувачів освіти даних ОП та можливості їх працевлаштування, організацію науково-популярних лекцій для студентів кафедри ФХТТ провідними науковцями зарубіжних ЗВО, відомих випускників кафедри, міжнародні контакти та окреслив перспективи подальшої міжнародної співпраці із закладами вищої освіти США та Європи.

Професор кафедри матеріалознавства та новітніх технологій Яремій Іван Петрович представив учасникам заходу освітню програму ”Комп’ютерна фізика”, особливостями якої є підготовка фахівців із комплексними знаннями фізики, математики, інформаційних технологій та програмування, зокрема у напрямку використання комп’ютерних технологій для вирішення складних задач з фізики. Іван Петрович навів структурно-логічну схему обов’язкових компонентів освітньої програми та продемонстрував цікаві прикладні задачі, які розв’язують здобувачі даної ОП.

Про особливості підготовки вчителів фізики та математики на фізико-технічному факультеті розповіла доцентка кафедри фізики і методики викладання Войтків Галина Володимирівна. Майбутні абітурієнти мали можливість ознайомитись із особливостями освітніх програм кафедри фізики і методики викладання, зокрема із цікавою  міждисциплінарною освітньою програмою 014.08 Середня освіта (фізика та математика). Метою даної ОП є підготовка висококваліфікованих фахівців у галузі освіти, що володіють фаховими знаннями для організації і здійснення навчально-виховного процесу з фізики та математики. В переліку обов’язкових компонент програми є як курси фізики й математики, так і психолого-педагогічні дисципліни та курси інноваційних технологій навчання, що формують конкурентоспроможного фахівця на ринку сучасної освіти.

Про особливості освітніх програм ”Комп’ютерна інженерія” та ”Електроніка” розповів доцент кафедри комп’ютерної інженерії та електроніки Грига Володимир Михайлович, зокрема учні та вчителі ознайомилися із структурою даних ОП, обов’язковими та вибірковими освітніми компонентам, які вивчають здобувачі вищої освіти, побачили можливості працевлаштування випускників, співпрацю із зарубіжними фірмами виробниками апаратного і програмного забезпечення та організацію проведення виробничих практик на підприємствах м. Івано-Франківськ.

Зустріч пройшла в надзвичайно теплій та дружній атмосфері, учні дізналися багато цікавого про Університет та освітньо-професійні програми фізико-технічного факультету.

Організатори зустрічі висловлюють вдячність учням і вчителям, які прийняли участь у конференції, а також дякують за організацію даного заходу керівнику відділу освіти, молоді та спорту Солотвинської селищної ради Оксані Петрівні Іванус, директорам ліцеїв та гімназій та бажають плідної подальшої співпраці.