Фізико-технічний факультет традиційно продовжує співпрацю з ліцеями Івано-франківської міської ради

27 лютого 2024 року у проєкті ”Університет кар’єри”, який традиційно організовує Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, взяли участь учні старших класів та вчителі ліцею №6 імені Івана Ревчука Івано-Франківської міської ради. Зустріч була організована науково-педагогічними працівниками фізико-технічного факультету.

На початку зустрічі з презентаційною доповіддю виступив відповідальний секретар Приймальної комісії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доцент Плець Іван Іванович. У своїй доповіді Іван Іванович представив: рейтингові показники, міжнародну і грантову діяльність Університету, унікальні стипендіальні можливості студентів, структуру основних підрозділів та освітні програми за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти. Окрема увага, була зосереджена на особливостях проведення НМТ у 2024 році (кількості обов’язкових предметів та предметів на вибір, термінів проходження тестування і можливості для пільгових категорій вступників) та вступу до фахового коледжу ПНУ.

Про фізико-технічний факультет розповів відповідальний за профорієнтаційну роботу факультету, доцент кафедри комп’ютерної інженерії та електроніки Грига В.М., який представив презентацію про спеціальності й освітні програми ФТФ, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти на бакалаврському та магістерському рівні. Учні та вчителі ліцеїв також були проінформовані про потужну матеріально-технічну базу лабораторій структурних підрозділів факультету, науково-дослідну роботу здобувачів вищої освіти та можливості майбутнього працевлаштування.

Професор кафедри матеріалознавства та новітніх технологій, Яремій Іван Петрович, представив учасникам заходу інформацію про освітні програми ”Комп’ютерна фізика” та ”Інженерне матеріалознавство”. Особливостями освітньої програми ”Комп’ютерна фізика” є підготовка фахівців із комплексними знаннями фізики, математики, інформаційних технологій та програмування, зокрема у напрямку використання комп’ютерних технологій для розв’язання складних задач з фізики. Особливостями освітньої програми ”Інженерне матеріалознавство” є підготовка фахівців у промисловій та науково-дослідній сферах спрямованих на вирішення різнопланових завдань, пов’язаних зі створенням та використанням функціональних матеріалів, а також   можливість отримання Європейського диплому інженера та працевлаштування на високооплачувану роботу.

Завідувач кафедри фізики і хімії твердого тіла, професор Никируй Любомир Іванович, розповів учасникам заходу про особливості навчання на освітній програмі Прикладна фізика та наноматеріали. Зокрема, учні дізналися про унікальні можливості навчання за програмами подвійних дипломів, стажування в провідних університетах Європи, грантову діяльність та можливості працевлаштування.

Про особливості підготовки вчителів фізики та астрономії на освітній програмі ”Середня освіта (фізика та математика)” розповіла доцентка кафедри фізики і методики викладання Войтків Галина Володимирівна.

Перед учнями та вчителями також виступив доцент кафедри комп’ютерної  інженерії та електроніки Грига Володимир Михайлович, який представив структуру та основні особливості освітніх програм ”Комп’ютерна інженерія” та ”Електроніка”.

Зустріч проходила в надзвичайно теплій та дружній атмосфері, учні дізналися багато цікавого про потужний потенціал Університету, який динамічно розвивається в різних галузях знань, його освітні програми, можливості академічної мобільності та умови вступу на основі повної та неповної загальної середньої освіти.

Організатори зустрічі висловлюють вдячність учням і вчителям, які взяли участь у профорієнтаційному заході, а також дякують за організацію даного заходу директору ліцею №6 Ігорю Євстахійовичу Максимчуку та бажають плідної подальшої співпраці.